Шукаєте шляхи зниження витрат на оплату опалення у зимовий період, намагаючись зберегти комфорт для всіх мешканців міського будинку? Компанія Інстал Центр (Рівне) пропонує замовити якісне утеплення багатоповерхових будинків ОСББ, що збереже тепло у квартирах та під’їздах. Це простий та доступний шлях скорочення витрат на оплату комунальних послуг, а також гарний спосіб укріплення стін споруди. Утеплені фасади виглядають дуже акуратно та привабливо, майже не підвищують несуче навантаження на фундамент, та облагороджують будову.
Паралельно з утепленням можна виконувати монтаж опалення в багатоповерхових будинках: замінювати старі радіатори новими, більш потужними та ефективними, перевіряти на відсутність щілин опалювальну систему, готувати її до чергового сезону, виганяючи зайве повітря та проводячи прокачку води тощо.
Якість та строк експлуатації утеплення багатоповерхових будинків залежать від рівня професіоналізму робочої бригади, а також від правильного підбору матеріалів та технологій. Адже краще платити один раз, але отримати гарний результат: акуратно укладений, надійний утеплювач, що триматиметься впродовж тривалого часу та захищатиме помешкання від лютих морозів.
Особливості зовнішнього утеплення багатоквартирних будинків ОСББ
В залежності від місця проведення робіт розрізняють зовнішнє та внутрішнє утеплення. Перше укладається назовні, з боку вулиці. Друге проводять всередині, у самих квартирах, найчастіше під час ремонту або монтажу опалення в багатоповерхових будинках.
За думкою професіоналів, досягти найкращого результату можна тільки при комбінуванні методик. Тобто, щоб сплачувати мінімум за «комуналку», та забезпечити комфортний мікроклімат у помешканні, потрібні:
- Гарно функціонуюча опалювальна система (радіатори з високим КПД, відсутність повітря в системі тощо).
- Внутрішнє та зовнішнє утеплення споруди.
Це допоможе для ОСББ не тільки знизити комунальні платежі, але й:
- Подовжити строки експлуатації будівлі.
- Уникнути небажаних ефектів (зайвої вологи на поверхні стін, утворення грибку та плісняви).
- Забезпечити оптимальну віддачу тепла, попередивши промерзання стін.
- Підвищити швидкість прогрівання помешкання з початком опалювального сезону.
Зробити утеплення фасадів у Рівному власними руками неможливо. Для цього потрібно запрошувати спеціалістів, що мають:
- Потрібний інструмент та комплектуючі.
- Корисний досвід роботи з утеплювальними матеріалами.
- Спорядження для роботи на певній висоті.
Чому варто замовити зовнішнє утеплення будинку: аргументи на користь послуги
Все ще вагаєтесь, чи варто скористатися професійними послугами з укладання утеплювального шару на стіни вашої будови? Якісне утеплення багатоповерхових будинків від Інстал Центр можуть замовити будь-яке ОСББ та власники будівлі у межах міста чи передмісті. Воно має ряд переваг:
- Тривале збереження тепла всередині, у приміщеннях.
- Стабілізація температурних показників (коливання температури повітря вдень та вночі будуть незначними).
- Створення додаткового захисного бар’єру ззовні.
- Підвищення показників зносостійкості стін.
Для панельних будинків утеплювальний шар також сприятиме кращій герметизації швів.
Ознаки високої якості, або на чому не можна економити при утепленні багатоповерхових будинків
Як розпізнати рівень якості виконаного утеплення будинків ОСББ, якщо замовник не є спеціалістом в цій галузі? Вирішальним фактором є зовсім не вартість проведених робіт. Є ряд характерних риск, що вказують на високий професіоналізм майстрів та якісний утеплювальний шар. Ось найважливіші з них:
- Грамотний підбір матеріалів. Найчастіше використовуються мінеральна (базальтова) вата та пінополістірол (модернізований пінопласт). Для споруд у 9 поверхів та більше використовують виключно перший тип матеріалу, згідно ДБН, хоча він і є дорожчим з пінопласт. Для стандартних 5-поверхівок можна обкласти стіни ззовні пінополістіролом. Такий вибір обумовлений вимогами з техніки протипожежної безпеки та вимогами з проектування багатоповерхових споруд.
- Обов’язкове облаштування протипожежних «поясів». Їх зазвичай роблять поблизу від віконних отворів, на відстані кожні три поверхи. Для викладення «поясів» використовують мінеральну вату, що не займатиметься від відкритого полум’я.
- Точний розрахунок оптимальної товщини утеплювального шару. Це залежатиме від температурної зони місцевості. Так, чим більша товщина, тим складніше вести монтажні роботи, але воно варте того: адже 100-міліметровий шар збереже взимку набагато більше тепла, ніж «бюджетні» 50 мм.
- Утеплення всього фасаду вигідніше за часткове. Напевне, Ви вже неодноразово бачили у місті утеплення багатоквартирних будинків у вигляді «латок». Замовниками в таких випадках виступають небайдужі мешканці окремих квартир, але чи є це ефективним? Експерти впевнені, що це марна трата грошей, що не дасть бажаного результату. Адже межі утеплювальних плит збігаються з лініями проходження залізобетонних перекрить, де точка оси зміщена. Отже, по цих контурах утворюватимуться пліснява та грибок, поступово проникаючи всередину, та уражуючи підлогу та стіни. Крім того, на торцях накопичуються атмосферні опади, що з часом руйнує клейовий шар та сам утеплювач, призводячи до його відшарування. Краще утеплювати одразу весь фасад: це не тільки доцільно з технічної точки зору, але й вигідно (економія до 15% вартості робіт).
- Придбання перевірених утеплювачів. Варто обирати товари відомих брендів, що вже встигли зарекомендувати себе з кращого боку, та мають фірмову гарантію. Дуже низька ціна або відсутність корисної інформації щодо утеплювача повинні наводити замовника на певні роздуми. Крім того, обрані матеріали повинні відповідати чинним нормам та стандартам. Наприклад, щільність шару мінеральної вати повинна починатися від 15 кг на кубічний метр, інакше ні про яке збереження тепла не може йти мови.
- Використання відповідної технології утеплення будинків ОСББ. Суть процедурі полягає не тільки в тому, щоб закріпити ззовні листи вати або пінопласту, пофарбувавши їх під колір стін будови. Це побудова багатошарової системи з декількох матеріалів, що забезпечить ефективний захист стін від втрат тепла. До такої системи зазвичай входять клейовий шар, теплоізоляція, армування, грунтівка, декоративна штукатурка та фарба.
Найкращим на сьогодні для утеплення фасадів визнано метод скріпленої теплоізоляції, коли плити саджають на клей, а потім додатково закріплюють за допомогою дюбелів. Це допомагає уникнути великих щілин між плитами, створивши майже суцільну поверхню, в якій відсутні «містки холоду». Грунтівка, штукатурка та фарба надійно захищають утеплювач від агресивного зовнішнього середовища та атмосферних опадів.