Для чого потрібен монтаж систем вентиляції та кондиціонування? Перш за все для створення сприятливого мікроклімату в приміщенні за рахунок автоматичної підтримки різних параметрів повітря: температури, вологості, чистоти, швидкості руху повітря з метою забезпечення оптимальних умов, сприятливих для самопочуття людей (квартири, будинки, офіси, громадські місця), забезпечення функціонування обладнання ( серверні, апаратні), збереження цінностей (музеї, сховища).

Для вирішення цих завдань потрібно починати з вибору кваліфікованої компанії, яка візьме на себе весь комплекс робіт: від складання технічного завдання до проекту до пуско-налагоджувальних робіт і здачі готової системи замовнику і в службу експлуатації. У цій статті розглядається перелік питань, завдань і етапів майбутніх робіт.

Монтаж систем вентиляції і кондиціонування

Приклад монтажу систем вентиляції та кондиціонування

Найпростіша ситуація: багатоповерховий будинок, в якому знаходиться Ваша квартира, оснащений центральною системою припливної вентиляції, і в кожну квартиру вже заведений повітропровід з нормованим витратою припливного повітря. В цьому випадку випускається робочий проект по прокладці воздуховодов по приміщеннях квартири, узгоджуються з архітектором-дизайнером розміри повітропроводів, опускаючи стель, вибираються тип, вид і розташування повітророзподільних пристроїв.

Етапи монтажу систем вентиляції та кондиціонування

Тепер кілька слів про те, з яких робіт складається монтаж системи вентиляції та кондиціонування.

  • Спочатку пробиваються або прорізаються спеціальним бурильних обладнанням отвори для проходу воздуховода і трас через стіни і перекриття.

  • Потім монтується обладнання відповідно до проекту і технічною документацією. Після цього монтується електрика і автоматика. Далі виконується пробний пуск і попередня налагодження і регулювання системи.

  • Потім до роботи приступають будівельники й обробники. Вони закривають обладнання, але з розрахунком доступу до нього для обслуговування і ремонту.

  • Після обробки встановлюються повітророзподільні пристрої, настінні пульти управління і проводиться остаточна налагодження і регулювання системи.

Після узгодження всіх питань відбувається комплектація замовлення необхідними деталями і матеріалами. Ще до монтажу конструкцій підвісних стель кваліфікована монтажна бригада прокладає повітроводи припливної і витяжних систем відповідно до проектної документації. Після закінчення складається акт прихованих робіт. Обов’язковоузгоджуються з будівельниками етапи і послідовність проведення робіт.

Якщо елементи регулювання повітря згодом будуть приховані за стелею і стінами, проводиться регулювання розподілу повітря по приміщеннях.

Після завершення будівництва стель і стін, монтажники, за погодженням з будівельниками, встановлюють приточно-витяжні решітки і дифузори. Після завершення всіх будівельних робіт проводиться остаточна регулювання витрати і розподілу повітря.

Якщо ж у Вашому будинку немає центральної системи припливної вентиляції, то Вам, в першу чергу, треба буде вирішити питання про розміщення вентиляційного обладнання та кондиціонерів. Устаткування займає трохи більше місця, ніж повітроводи, і до нього треба передбачити доступ для регламентних робіт.

Ось і все, залишиться тільки оформити виконавчу документацію, паспорт на вентиляційну систему і здати роботу замовнику.